Küçük Dünyama Takılanlara Fısıldadıklarım...: öyle mi böyle mi tatil stresi...

14 Aralık 2007

öyle mi böyle mi tatil stresi...

Bir telaşdır gidiyor son 15 gündür. Ben böyleyim napıyım öyle mi şöyle mi şeklinde gelin telaşı yaşatıyorum bu ara çevremdekilere. Doluya koyuyorum çoraplarımı, almıyor. Boşa koyuyorum çizmelerimi, yer kalmıyor. Küçük valiz mevzu bahis değilken, büyük valizi Sibel taşıyamıyor. Tamam çek çekli tıngır mıngır alayım diyorum uçaktan atmasınlar bicilerimi diye vazgeçiliyor ve bu ara sık sık Ediş'e ve Hande'ye bu konuda dert yanılıyor. Arkadaşlar as kaldı asss:(( Biraz daha... En geç Pazartesi netleşecek valizin içi, dışı, biçimi ve hatta tamaaam çorap seçimi... Yok yok bilirler toplanır çıkarım yola ben 1 dakikada ama; hep halihazırda bir diş bir saç olmak üzere iki fırça, çamaşır, makyajla önce boyama sonra arındırma bicileri vardır kenarda. Yani hızlıyımdır aslında. Ama dert oldu kara ayrı bot gezmeye çizme mevzu. Kaz tüyü kabanın yanına asortik ceket modu. Araya giren renk uyumlarıyla, ziyaret edilecek ev sayısına pijama uydurma mevzusunu da katınca ohoo tam oldu.
Eskiden aşk heyecanım vardı ayy geldi gelecek diye. Heyecandan ne giyeceğimi bilememek, yemeden-içmeden kesilmek ve böyle vıdı dıdılar vardı pat diye buluşacağımızın belli olduğu o sınırlı günlerde. Şimdi onun kadar olmasa da yine de böyle bir heyecan var işte. İştahımı kesecek kadar doyurucu olmasa da kafamı meşgul edecek kadar sıradışı. Sıradışı yapan göçebe hayatı yaşayacak olmam; İstanbul'a, Safranbolu'ya ve tekrar İstanbul derken şehir içi hesaplamalar girecek devreye. Nereden girsem de şehre, en değerlendirilebilir şekilde ayırsam vaktimi sevdiklerime diye. Aşkın yerine tatili heyecan diye abartma durumunu yaşıyorum galiba. Hayat bu işte eğlen coş şeklinde kendimi soktum bir moda duramıyorum. Çok düşünüyorum çok acaba şemsiye de alsam mı şu küçüklerinden diye!!!(ciddiyim düşünüyorum dedim size)

7 yorum:

TaTLiCaDiCa dedi ki...

O zaman sana İstanbul'dan bir tavsiye yanına mutlaka şemsiye al:) Hatta mümkünse 2 tane al. Bazen öyle bir rüzgar çıkıyorki kırılıveriyor şemsiye sapı elinde kalıyor:) Ayy aynı ben valiz hazırlayamam hazırlarsam gören beni 3 yıllık seyahate gidiyor sanır:)Kolay gelsin sana:)Her türlü İstanbul hava raporu verilir bu arada:)

angel dedi ki...

İşim geregi ayda hadi bazen iyi taraflarına denk geldiğinde 2 ayda 1 falan seyr-ü sefer halinde gezen ben için hiç ama hiç dert deıl valiz:)nedennnn?
toplantı için siyah ya da gri klasik takım yazsa fümede olur:),otel içi ve civar için eşofman ,en rahatından kot+swet budurrrrrrrr:))
öptüm

Desertwind dedi ki...

Hayatin belki de en guzel heyecanidir, tatil icin bavul hazirlamak. Hatta ne yalan soyleyim, sevgili heyecanindan daha guzeldir cunku begendi begenmedi kaygisi ile mide agrisi yasamak yerine sakin ve mutlu olmak...Offf bu tatil hepimize iyi gelecek:)

Hande dedi ki...

Sibel'im yaa ne şemsiyesi insaf et ne olur...
canımcım abartmayalım bizi karşılayanları da korkutmayalım,yatıya değil gezmeye gidiyoruz. Göçebe kısmınıda bana bırak, bilirsin tecrübem sadece bu konu üzerine.Şimdi hep beraber dua edelim bizim valizlerin yerini çekme halatıyla zincir almasın yazık olur senin bicilere:)))

laleninbahcesi.blogspot.com dedi ki...

semsiye mi hadi canim.Safranbolu �ok gormek istedigim yerlerden biri.Tatil icin bavul hazirlamaktan daha guzel bir sey d�s�nemiyorum valla. Kolay gelsin. Sevgiler biraktim size

sudamlam dedi ki...

tatil mi! ben de istiyorum yaa :(( ne güzel bir heyecandır o valiz hazırlama telaşı iş için diil ama tatil için :))) istanbul bir felaket, şemsiye al, atkı bere al..çok soğuk çok.. damla ile eve kapattı bizi :( şimdiden iyi tatiller ve iyi bayramlar..ve iyi eğlenceler :)

sudamlam dedi ki...

ayy ben yollamadı diye bir daha bir daha yazıp duruyorum aynı şeyleri meğer kaydediyormuş..kusura bakma..malum blogspot a alışkın diilim :) bi de kızdım günahını aldım blogspot un bak bunda da kayboluyo yazılanlar diye :)) sen birini yayınla bari yazdığım iki mesajın yoksa hepten komik olacak :)))